„Czuły narrator” nominowany do Bestsellerów Empiku

14.01.2021

Poznaliśmy nominacje do Bestsellerów Empiku 2020 – największego plebiscytu kulturalnego w Polsce. To właśnie klienci odwiedzający salony oraz zamawiający książki w sklepie internetowym przez cały rok oddają swoje głosy.
 
 
 
Czuły narrator ukazał się 12 listopada. Wystarczył nieco ponad miesiąc, by pierwsza książka Olgi Tokarczuk po odebraniu Nagrody Nobla stała się jedną z najchętniej wybieranych pozycji w całym 2020 roku.
 
 
 
Na książkę, którą oprócz czytelników docenili również krytycy, składa się dwanaście wyselekcjonowanych, najważniejszych esejów i wykładów, dzięki którym możemy zajrzeć za kulisy twórczości Olgi Tokarczuk. Teksty kluczowe i premierowe. W tym szeroko komentowana mowa noblowska.
 
 
 
„Wprowadzona przez Olgę Tokarczuk kategoria «czułości» i koncepcja «czułego narratora» to rewolucyjne idee, które mają wszelkie dane, by sporo namieszać nam w głowach, odwracając – ku dobremu – tradycyjne wektory naszych postaw i dyspozycji działaniowych: czyż czułość nie jest sprzyjaniem temu, co dobre dla bycia (w skali jednostkowej, ale i planetarnej)?” RYSZARD NYCZ
 
 
 
O tym, kto odbierze statuetkę Bestseller Empiku 2020, dowiemy się 9 lutego.