WL partnerem Grand Prix Krakowa

03.12.2020

Wydawnictwo Literackie wspiera liczne inicjatywy kulturalne i czytelnicze, ale też angażuje się w projekty odległe od świata literatury, na przykład sportowe. Dlatego z radością informujemy, że WL zostało partnerem Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich. To cykliczna impreza rozgrywana zawsze na przełomie roku. Tysiące biegaczy rywalizuje w Lasku Wolskim na wymagających górzystych trasach. Dystanse liczą od 3 do 23 km. W ramach cyklu odbywa się 5 edycji – od listopada do marca.

Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych i najbardziej cenionych imprez biegowych w Krakowie, dlatego też Wydawnictwo Literackie z chęcią wspiera to wydarzenie. W ramach współpracy uczestnicy biegów będą mogli otrzymać  książki publikowane przez WL jako nagrody, organizatorzy szykują też inne niespodzianki.

W tym roku cykl GPK miał rozpocząć się w listopadzie, jednak z powodu pandemii inauguracja została przesunięta na styczeń. Tymczasem uczestnicy mogą rywalizować na trasach zawodów wirtualnie, a to dlatego, że do końca roku ogłoszono GPK December Challenge.

Więcej informacji na stronie www.krakowbiega.pl