Aktualności
19.05.2017
Hanna Krall na Targach Książki w Warszawie

Hanna Krall spotka się z czytelnikami na Targach Książki w Warszawie wyłącznie w sobotę 20 maja o godz. 13.00 na stoisku WL.

22.05.2017
Urszula Kozioł i Jerzy Kronhold nominowani do NIKE!

Na Warszawskich Targach Książki ogłoszono 20 nominacji do najważniejszego wyróżnienia literackiego w Polsce. Dwa wydanie niedawno nakładem WL tomiki poezji – Ucieczki Urszuli Kozioł oraz Skok w dal Jerzego Kronholda – zyskały uznanie jurorów, a tym samym zdobyły nominację do Nike 2017.

22.05.2017
Spotkania z abpem Mieczysławem Mokrzyckim i Krzysztofem Tadejem

W związku z premierą książki Sekretarz dwóch papieży w Krakowie i Warszawie odbędą się spotkania z udziałem autorów.

17.05.2017
Konferencja prasowa poświęcona książce Jasia Gawrońskiego "Kolacja z papieżem i inne historie"

W środę 17 maja w Centrum Jana Pawła II w Krakowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona książce Jasia Gawrońskiego Kolacja z papieżem i inne historie.

15.05.2017
Maja Lunde w Polsce

Autorka światowego hitu wydawniczego Historia pszczół odwiedzi Polskę. Maja Lunde będzie gościem Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof i Warszawskich Targów Książki.

15.05.2017
Kolejny Booker w WL?

Mathias Énard, francuski pisarz i tłumacz, laureat Nagrody Goncourtów za powieść Busola, znalazł się na liście finalistów Międzynarodowej Nagrody Bookera. Werdykt jury poznamy 14 czerwca.

15.05.2017
Wydawnictwo Literackie na Apostrofie

15 maja rusza druga edycja festiwalu Apostrof. W siedmiu największych miastach Polski będzie można uczestniczyć w licznych wydarzeniach literackich. Wydawnictwo Literackie zaprezentuje najwybitniejszych rodzimych i zagranicznych pisarzy, m.in. Hannę Krall, Dorotę Masłowską, Norweżkę Maję Lunde, Szczepana Twardocha i Przemysława Czaplińskiego.


Newsletter Chcesz być informowany o nowościach na bieżąco?
Zamów newsletter Wydawnictwa Literackiego