banner_tlo_Krall_prawy.jpg
Aktualności
21.04.2017
Światowy Dzień Książki tuż-tuż!

Wydawnictwo Literackie, Księgarnia Pod Globusem i uczestnicy wyzwania „Przeczytam 52 książki w 2017 roku” świętują Światowy Dzień Książki: spotkanie z autorką, japońska ceremonia parzenia herbaty i konkurs z nagrodami. Zapraszamy!

19.04.2017
Jerzy Kronhold nominowany do SILESIUSA

Miło nam poinformować, że wydany nakładem WL najnowszy tom wierszy Jerzego Kronholda Skok w dal otrzymał nominację do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii książka roku. Ogłoszenie werdyktu nastąpi 13 maja na gali wręczenia nagród w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

11.04.2017
Hanna Krall w Nowym Teatrze [ZDJĘCIA]

6 kwietnia w Nowym Teatrze odbyło się wyjątkowe wydarzenie – spotkanie z Hanną Krall z okazji wydania Fantomu bólu, czyli zebranych w jednym tomie wszystkich reportaży znakomitej pisarki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć – fot. Albert Zawada.

5.04.2017
"Głód" Caparrosa w ścisłym finale Nagrody Kapuścińskiego

Z wielką radością informujemy, że reportaż Martína Caparrósa Głód decyzją jury znalazł się w finałowej piątce Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

30.03.2017
Jerzy Kronhold nominowany do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Wydany nakładem WL najnowszy tomik Jerzego Kronholda znalazł się w gronie trzech książek poetyckich, które – jako wybrane spośród 114 propozycji – zdobyły nominację do tej prestiżowej nagrody.

24.03.2017
Szczepan Twardoch laureatem O!Lśnień 2016!

Pierwsza edycja Nagród Kulturalnych Onetu zakończyła się zwycięstwem Króla

15.03.2017
Jerzy Stuhr na tyskim festiwalu MOTYF

15 marca rozpoczyna się X Tyski Festiwal Monodramu MOTYF, podczas którego Jerzy Stuhr spotka się z publicznością dwukrotnie – jako autor książki Ja kontra bas i jako genialny wykonawca Süskindowskiego Kontrabasisty.

banner_tlo_Krall_lewy.jpg

Newsletter Chcesz być informowany o nowościach na bieżąco?
Zamów newsletter Wydawnictwa Literackiego