banner_tlo_pilch_l3.jpg
Aktualności
15.02.2017
Filmowa edycja "Prowadź swój pług…" Olgi Tokarczuk

24 lutego na ekrany kin wejdzie Pokot – długo oczekiwana ekranizacja powieści Olgi Tokarczuk Prowadź swój plug przez kości umarłych w reżyserii Agnieszki Holland. Z okazji premiery filmu Wydawnictwo Literackie wprowadziło na półki księgarskie specjalną – filmową edycję powieści.

8.02.2017
WL nominowane do prestiżowej nagrody na Targach Książki w Londynie!

Z radością informujemy, że Wydawnictwo Literackie zostało nominowane do London Book Fair International Excellence Award 2017!

8.02.2017
BESTSELLER EMPIKU 2016 dla Katarzyny Grocholi!

Znamy już laureatów Bestsellerów Empiku 2016. W kategorii „Literatura polska” statuetkę zdobyła Katarzyna Grochola i jej najnowsza powieść Przeznaczeni.

24.02.2017
Nowy serial na podstawie powieści Åsy Larsson

Książki królowej szwedzkiego kryminału doczekały się kolejnej adaptacji. 

8.02.2017
Michał Przeperski laureatem “Nowych Książek”

Z ogromną radością informujemy, że Michał Przeperski, autor opublikowanej przez Wydawnictwo Literackie książki Nieznośny ciężar braterstwa. Konflikty polsko-czeskie w XX wieku został laureatem nagrody miesięcznika "Nowe Książki".

17.01.2017
Konkurs plastyczny z Amelią Bedelią

Do księgarń trafiło właśnie pierwsze w Polsce wydanie książki Peggy Parish Amelia Bedelia. Z tej okazji razem z „Gazetą Wyborczą” zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Co należy zrobić? Zachęcić dziecko do stworzenia - dowolną techniką - pracy przedstawiającej najpiękniejszy tort urodzinowy.

16.01.2017
Przełomowy rok w sprzedaży praw zagranicznym wydawcom

2016 rok zakończył się sukcesem w sprzedaży praw za granicę. Wydawnictwo Literackie sprzedało zagranicznym oficynom prawa do wydania 30 tytułów.

banner_tlo_pilch_p3.jpg

Newsletter Chcesz być informowany o nowościach na bieżąco?
Zamów newsletter Wydawnictwa Literackiego