leftIndexBanner
Aktualności
17.01.2017
Konkurs plastyczny z Amelią Bedelią

Do księgarń trafiło właśnie pierwsze w Polsce wydanie książki Peggy Parish Amelia Bedelia. Z tej okazji razem z „Gazetą Wyborczą” zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Co należy zrobić? Zachęcić dziecko do stworzenia - dowolną techniką - pracy przedstawiającej najpiękniejszy tort urodzinowy.

16.01.2017
Przełomowy rok w sprzedaży praw zagranicznym wydawcom

2016 rok zakończył się sukcesem w sprzedaży praw za granicę. Wydawnictwo Literackie sprzedało zagranicznym oficynom prawa do wydania 30 tytułów.

13.01.2017
Filmowa edycja "Prowadź swój pług…" Olgi Tokarczuk

24 lutego na ekrany kin wejdzie Pokot – długo oczekiwana ekranizacja powieści Olgi Tokarczuk Prowadź swój plug przez kości umarłych w reżyserii Agnieszki Holland. Z okazji premiery filmu Wydawnictwo Literackie wprowadzi na półki księgarskie specjalną – filmową edycję powieści.

12.01.2017
Sprzedażowy sukces Wydawnictwa Literackiego!

Nowy rok rozpoczynamy znakomitymi wiadomościami. Powieści Przeznaczeni oraz Król znalazły się wśród pięciu najlepiej sprzedających się polskich książek minionego roku i powalczą o Bestseller Empiku 2016.

17.12.2016
Udana premiera „Głodu” w Starym Teatrze

17 grudnia w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie odbyła się premiera spektaklu "Głód" w reżyserii Anety Groszyńskiej na podstawie głośnej książki Martína Caparrósa. Z okazji premiery argentyński pisarz przyjechał do Krakowa i spotkał się z publicznością.

16.12.2016
Nagroda im. Bednarczyków dla Urszuli Kozioł

Miło nam poinformować, że tom poetycki Urszuli Kozioł zatytułowany Klangor otrzymał Nagrodę Poetycką im. Krystyny i Czesława Bednarczyków.

13.12.2016
Choinka na rozdrożu - debata w KAI

Wydawnictwo Literackie i Katolicka Agencja Informacyjna zapraszają na debatę Choinka na rozdrożu wokół książki ks. prof. Józefa Naumowicza zatytułowanej Historia świątecznej choinki. W debacie weźmie udział nowy Nuncjusz Apostolski w Polsce abp. Salvatore Pennacchio.
Piątek, 16 grudnia, godz. 12.00, Dom Arcybiskupów Warszawskich, ul. Miodowa 17/19.

leftIndexBanner

Newsletter Chcesz być informowany o nowościach na bieżąco?
Zamów newsletter Wydawnictwa Literackiego