Imieniny Jana Kochanowskiego 2022

14.06.2022

Najhuczniej obchodzone imieniny w Warszawie już w najbliższą sobotę 25 czerwca!

Literacki piknik Biblioteki Narodowej odbędzie się w tym roku już po raz dziesiąty. Motywem przewodnim będzie twórczość Marii Konopnickiej. Stanie się ona pretekstem do rozmów o ukochanych książkach z dzieciństwa, krytyce literackiej czy o tym, co współcześnie oznacza bycie pisarką. Nie zabraknie stałych punktów programu: przyciągającego rzesze warszawiaków meczu poetyckiego, spektaklu Teatru Improwizowanego Klancyk, wykonania „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” czy dansingu pod gwiazdami.

Zapraszamy na spotkanie z Kazimierzem Orłosiem, laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego (godz. 11.00, scena zielona) oraz na dyskusję pod hasłem „Co może poezja?” z udziałem Piotra Matywieckiego, Joanny Mueller i Jurija Zawadskiego (godz. 15.00, scena zielona).

W cieniu drzew jednego z najpiękniejszych parków Warszawy będzie też można spotkać się z Agnieszką Krzemińską, autorką książki Grody, garnki i uczeni. O archeologicznych tajemnicach ziem polskich, która będzie gościnią na stoisku Wydawnictwa Literackiego – numer 56. Sesja autografów zacznie się o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej o wydarzeniu >>> Imieniny Jana Kochanowskiego 2022 | Facebook