© Catherine Michele Adams

Gabriella Contestabile

jest autorką książki Włoszki. Czego mogą nas nauczyć oraz powieści The Artisan’s Star. Jest też prezeską i założycielką  firmy o nazwie Podróże Su Misura (Zrobione na miarę) – agencji organizującej wycieczki zakupowe dla kobiet, które pragną odkrywać mało znane miejsca i zasmakować włoskiego stylu życia.  Gabriella wierzy, że podróże, podobnie jak sztuka, zmieniają człowieka. Każdy, kto wyrusza w podróż, wraca odmieniony.

Ta książka, inicjatywa podróżnicza, ma swoje korzenie we wcześniejszych doświadczeniach autorki jako nauczycielki języka obcego, później jako dyrektora wykonawczego i wiceprezesa do spraw szkoleń międzynarodowych w wielu globalnych firmach (m.in. Estée Lauder, Shiseido, Prada Beauty), gdzie wykazywała się dużą kreatywnością w stosowaniu niekonwencjonalnych metod nauczania w niezwykłych okolicznościach na całym świecie.

Jako zagorzała zwolenniczka wzmacniania roli kobiet i dziewcząt, uważa, że indywidualny styl to „świadomy luksus”, niezwiązany z markami, statusem czy oczekiwaniami innych.  „Styl każdej kobiety jest inny i niezależny, jest jedyną w swoim rodzaju nicią wplecioną w tkaninę ludzkości, świadomości ekologicznej i  rozsądnych wyborów życiowych.”

Gabriella urodziła się we Włoszech, a wychowywała w Ottawie i Nowym Jorku, gdzie obecnie mieszka z mężem i 96-letnią matką. Jednym z jej ulubionych zajęć w każdym zakątku świata jest poszukiwanie najlepszego, najbardziej „włoskiego” espresso.  Wymaga to wielu degustacji, ale o to właśnie chodzi.

Produktów na stronie: 20 40 80