Żegnaj, Profesorze!

09.07.2024

Wielki aktor, wspaniały reżyser, wybitny pedagog, cudowny autor niezapomnianych książek. Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jerzego Stuhra. Nie możemy się z tym pogodzić. To wielka strata dla Krakowa, dla polskiej kultury, teatru, filmu i książki.

 

Jerzy Stuhr – z czego zawsze byliśmy ogromnie dumni – od wielu lat publikował swoje książki w Wydawnictwie Literackim. Pierwszym tytułem była biograficzna opowieść „Stuhrowie. Historie rodzinne” wydana w 2008 r. Książka stała się ogromnym bestsellerem. Podobnie jak kolejna publikacja z 2012 roku – „Tak sobie myślę”, swoisty dziennik, w którym Jerzy Stuhr podzielił się swoimi doświadczeniami z czasów walki z nowotworem. W 2015 roku ukazała się książka „Ja kontra bas” o słynnym spektaklu „Kontrabasista”. Po drodze, w 2014 roku, pojawiła się też książka dla najmłodszych czytelników – „Kto tam zerka na Kacperka?” stworzona wspólnie z córką Marianną Bończą-Stuhr.

 

Dziękujemy, Panie Jerzy, za każdą wspólnie spędzoną chwilę, za opowieści, anegdoty i mądrość, którymi tak chętnie dzielił się Pan z innymi ludźmi. Za każdą obecność na targach książki i liczne spotkania autorskie z czytelniczkami i czytelnikami. To był zaszczyt.

 

Do ostatnich chwil Jerzy Stuhr pracował wspólnie z nami nad nową książką.