WL na 2. miejscu w rankingu Top Marka

02.11.2023

Z radością informujemy, że Wydawnictwo Literackie zajęło 2. miejsce w prestiżowym rankingu Top Marka – największym w Polsce badaniu siły medialnej firm i brandów. To już kolejny rok, gdy WL zajmuje miejsce w czołowej trójce.

Ranking Top Marka organizowany jest już od 16 lat przez magazyn „Press” oraz PSMM Monitoring & More. Badanie analizuje brandy, wyłaniając najpopularniejsze w mediach marki korporacyjne, produktowe i pro bono. W wyniku tego badania powstają rankingi ilościowe i jakościowe, pokazujące m.in. wizerunek poszczególnych marek w publikacjach prasowych, internetowych i mediach społecznościowych. W tym roku w ramach Top Marki przeanalizowano ponad 46 mln informacji medialnych, w tym 1,5 mln prasowych, 16,8 mln internetowych i 28,3 mln socialmediowych.

Ostatecznie Wydawnictwo Literackie uplasowało się na 2 miejscu za Wydawnictwem Znak i przed Wydawnictwem Czarne. Gratulujemy!

Warto zaznaczyć, że WL w każdym badaniu Top Marka zajmuje czołowe miejsca, a 2 razy w latach 2020 i 2021 wygrało ranking.

Więcej na stronie www.topmarka.eu.