Susana Mrożek w Warszawie

30.01.2023

Susana Osorio-Mrożek

godz. 18:00, Warszawa, Teatr Polski im. A. Szyfmana, ul. Kazimierza Karasia 2

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie zaprasza 30 stycznia o godz. 18.00 na spotkanie z Susaną Osorio-Mrożek poświęcone jej książce „Przylepka i Potwór”. Rozmowę poprowadzi Dyrektor Artystyczny Teatru Janusz Majcherek. Fragmenty książki przeczyta Grażyna Barszczewska.


27 października 1987 roku Sławomir zanotował w dzienniku: "poślubienie Susany jest najważniejszą i najlepszą decyzją w moim życiu".

Susana Osorio i Sławomir Mrożek poznali się w Meksyku. On miał 49 lat, ona 27. Teatr w Mexico City, latem 1979 roku, wystawił „Emigrantów” – sztuka odniosła ogromny sukces, gościem honorowym dwusetnego przedstawienia miał być autor. Jedyną osobą w zespole, która mówiła po angielsku, była asystentka reżysera. Tak narodziła się przyjaźń, a później miłość. Po ośmiu latach znajomości pisarz oświadczył się Susanie, a ona bez namysłu powiedziała „nie”... i kilka miesięcy później wyszła za niego za mąż. Tak rozpoczęło się ich wspólne życie trwające ponad 25 lat.

Bilety na spotkanie w cenie 5 zł dostępne są w kasach Teatru Polskiego w Warszawie oraz na stronie: www.teatrpolski.waw.pl


Fot. Beata Zawrzel/Reporter