Julia Fiedorczuk w Krakowie!

14.10.2020

Julia Fiedorczuk

godz. 18.00, Kraków, Księgarnia Pod Globusem, Długa 1

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Julią Fiedorczuk poświęcone jej najnowszej powieści "Pod słoncem". Spotkanie odbędzie się 14 października o 18:00 w Księgarni Pod Globusem, a poprowadzi je Łukasz Wojtusik.
 
 
Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, prosimy o rezerwacje miejsc: pr@liberglob.pl
 
O książce:
 
Skomplikowane ludzkie losy, a w tle – powojenna Polska
 
Nikt dotychczas nie opowiadał w ten sposób o naszej najnowszej historii!
 
Nowa powieść autorki nominowanej do Nagrody Literackiej „Nike”
Ludzie zanurzeni w pamięci i historii. Historia zanurzona w zmieniającym się według odwiecznych prawideł świecie przyrody. Proza pulsująca w tym samym zniewalającym rytmie.
Nowa powieść Julii Fiedorczuk – nominowanej m.in. do „Nike” za "Nieważkość" – to poruszająca saga o ludziach, którym przyszło żyć w trudnych czasach, adaptować się i zmieniać, a jednocześnie wciąż mierzyć z przeszłością – bo to, co odrzucone, zawsze powraca.
 
O autorce:
 
Julia Fiedorczuk − pisarka, poetka, tłumaczka, krytyczka literacka, laureatka Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej za tom "Psalmy" (2018), w tym samym roku nominowana do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius”. W 2016 dostała nominację do Nagrody Literackiej Nike za powieść Nieważkość. Za poetycki debiut Listopad nad Narwią (Legnica 2000) wyróżniono ją nagrodą Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Pracuje na Uniwersytecie Warszawskim.
 
Zdjęcie autorki: fot. Albert Zawada