Premiera książek HANNY KRALL – „Synapsy Marii H.” i „Biała Maria”

27.09.2020

Hanna Krall

godz. 15.00, Warszawa, Nowy Teatr w Warszawie, ul. Antoniego Madalińskiego 10/16

W niedzielę, 27 września o godz. 15:00 zapraszamy na spotkanie z Hanną Krall w Nowym Teatrze w Warszawie. Rozmowę z wybitną polską reporterką poprowadzą Michał Nogaś i Mariusz Szczygieł. W dyskusji weźmie udział Krzysztof Warlikowski.
 
 
„Synapsy Marii H." to historia Marii Twardokęs-Hrabowskiej, polskiej opozycjonistki więzionej w 1981 roku za wspieranie strajku. W społeczeństwie nieczułym na inność i nieprzygotowanym na to, co odbiega od przyjętej normy, wychowuje cierpiącego na autyzm syna. „Biała Maria" to właściwie trzy nowele i opowieść o postaciach, które los zetknął ze sobą. Ramą jest postać małej, żydowskiej dziewczynki, ocalonej z Zagłady. W tych historiach Krall dyskretnie pyta o winę „niezarzucalną”, za którą nie można ukarać, ale która ciąży na sumieniu przez całe życie.
 
 
Spotkanie odbędzie się w Sali Teatralnej Nowego Teatru.
 
***
 
Ze względu na obostrzenia sanitarne, ilość osób przebywających w Sali Teatralnej Nowego Teatru, a zarazem na wydarzeniu, jest ograniczona. Prosimy zajmować co drugie miejsce siedzące.
 
 
Przed wejściem należy poddać się dezynfekcji oraz wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia. Płyny do dezynfekcji, jak i oświadczenia znajdują się przy wejściu, tam również będą znajdowały się osoby z obsługi służące pomocą w razie wątpliwości czy problemów. Pamiętajmy również o zachowywaniu dystansu od innych osób uczestniczących w wydarzeniu. Przez cały okres trwania wydarzenia obowiązuje nakaz noszenia maseczek.
 
 
Prosimy o przyjście na wydarzenie ze stosownym wyprzedzeniem pozwalającym na swobodne wypełnienie oświadczenia dotyczącego stanu zdrowia oraz zajęcie miejsca.