Premiera nowej książki Kazimierza Orłosia

01.10.2019

Kazimierz Orłoś

godz. 18.00, Warszawa, Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24

Zapraszamy na premierę nowej książki Kazimierza Orłosia pt. Dzieje człowieka piszącego.

Spotkanie odbędzie się 1 października 2019 r. (wtorek) o godz. 18:00 w Klubie Księgarza w Warszawie (Rynek Starego Miasta 22/24).

Rozmowę z Autorem poprowadzi Janusz Drzewucki.

Fragmenty książki przeczyta Maja Komorowska.

Serdecznie zapraszamy!

 

Dzieje człowieka piszącego to kontynuacja ciepło przyjętej sagi rodzinnej Dzieje dwóch rodzin, Mackiewiczów z Litwy i Orłosiów z Ukrainy. Autor wspomina swoje dzieciństwo i młodość w Warszawie, które – choć przypadły na lata stalinizmu – były dla niego czasem beztroskim i szczęśliwym. Z pasją przedstawia też wejście w dorosłość, pierwsze sympatie i miłości, niepokoje związane z karierą zawodową i odpowiedzialnością za rodzinę. Opisuje wreszcie opór inteligencji przeciwko władzy Polski Ludowej, a także osobistą, dramatyczną historię opozycyjności – wydanie powieści Cudowna melina o wszechwładzy partyjnych kacyków i konsekwencje tego twórczego wyboru.

Opowieść Kazimierza Orłosia to nie tylko autobiografia jednego z najlepszych pisarzy, ale również wnikliwy portret zmieniającej się Polski: powstania z wojennych zniszczeń, codzienności w czasach stalinizmu i komunizmu, a wreszcie kształtowania się ruchu oporu wobec władzy ludowej, który ostatecznie doprowadził do upadku systemu i narodzin wolności.