Spotkanie z Ignacym Karpowiczem w Teatrze Soho

23.05.2018

godz. 19:00, Warszawa, Teatr Soho

Krótko po tym, jak w listopadzie ukazała się najnowsza powieść Ignacego Karpowicza, Miłość, na deskach warszawskiego Teatru Soho wystawiono adaptację wydanej w 2013 roku powieści ości. Już w środę, 23 maja, pisarz pojawi się w siedzibie teatru nie jako autor powieści, na podstawie której powstało przedstawienie, ani też jako widz spektaklu. Ignacy Karpowicz będzie gościem cyklu rozmów afirmatywnych Jak przetrwać w trudnych czasach, a rozmowę z nim poprowadzi Justyna Sobolewska.

 

Kryzys, słowo, które mocy i znaczenia tłumaczącego całą polską rzeczywistość nabrało w czasach pustych półek i dogorywania poprzedniego systemu, wraca dziś na nowo. Kryzys jest dziś większy, szerszy i pojemniejszy, bo prawie każdy aspekt naszego życia w globalnej wiosce pokazuje, że dotychczasowe formuły działania wymagają rekonfiguracji - od zarządzania organizacjami ponadnarodowymi, poprzez religie i związki sportowe, aż po wzorce osobowe i płciowe. Dojrzenie problemu pociąga jednak za sobą konieczność poszukiwania nowych rozwiązań, a w wielu wypadkach również konieczność nowego zaangażowania.

 

Ignacy Karpowicz „przyłapuje” swoich bohaterów w momencie podjęcia działania, przeformułowania dotychczasowego życiowego porządku po to, by spróbować spełnić się teraz, zaraz albo by okiełznać lęk. Czy losy bohaterów ości pozwalają nam poznać receptę na to, jak radzić sobie w trudnych czasach? Porozmawiajmy o tym już 23 maja!

 

Spotkanie ma charakter kameralny, tylko dla zaproszonych gości. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia na adres kalitadamian@gmail.com.

 

Teatr Soho

Ul. Mińska 25 bud 74, Warszawa

Rozpoczęcie spotkania o godzinie 19.