© Marissa Rauch

Katty Kay i Claire Shipman

dwie przyjaciółki i dziennikarki, które osiem lat temu zaczęły wspólnie pisać książki (bestselery „New York Timesa”: Womenomics oraz The Confidence Code: The Science and Art of Self-Assurance — What Women Should Know). Ich ambicją stało się kierowanie bezpośrednio do dziewcząt przesłania o byciu silną. Katty z Waszyngtonu prowadzi wiadomości dla BBC World News America. Claire pracuje jako reporterka telewizyjna dla CNN, NBC i ABC. Katty ma męża, czworo dzieci i kota. Claire ma męża, dwoje dzieci i stanowczo za dużo psów.

Katty Kay często udziela się również w programach telewizyjnych Meet the Press oraz Morning Joe, regularnie gościnnie prowadzi audycję radiową The Diane Rehm Show w NPR. Oprócz działalności na rzecz kobiet relacjonowała: skandal obyczajowy Clinton–Lewinsky, cztery wybory prezydenckie, wojny w Kosowie, Afganistanie i Iraku. Znajdowała się w Pentagonie ledwie 20 minut przed tym, jak 11 września porwany samolot uderzył w wieżę WTC — jednym z jej najbardziej przejmujących doświadczeń dziennikarskich jest przeprowadzenie wywiadu z żołnierzami tuż po ataku. Katty dorastała w wielu miejscach na Bliskim Wschodzie, gdzie jej ojciec stacjonował jako brytyjski dyplomata. Studiowała języki nowożytne na Oxfordzie, płynnie mówi po francusku i włosku, a jej japoński jest nieco „zakurzony”.

Claire Shipman, zanim zajęła się pisaniem, przez prawie 30 lat pracowała jako nagradzana dziennikarka telewizyjna. Przez ostatnich 14 lat regularnie pojawia się w Good Morning America i innych krajowych transmisjach dla ABC News. Wcześniej pracowała jako korespondent NBC News z Białego Domu, gdzie regularnie relacjonowała prezydencką (i nie tylko) politykę dla NBC Nightly News i TODAY. Jeszcze wcześniej przez 10 lat była korespondentką CNN z Białego Domu, a przez 5 lat stacjonowała w Moskwie, gdzie relacjonowała upadek Związku Radzieckiego. Jej reportaże z Moskwy przyczyniły się do zdobycia przez CNN tytułu National Headliners Award oraz pożądanej Peabody Award. Shipman otrzymała nagrody DuPonta oraz Emmy za sprawozdania z powstania studentów na placu Tiananmen w 1989, a także ponownie nagrodę DuPonta za relacje z bombowego zamachu terrorystycznego w Oklahomie w 1995 roku realizowane dla CNN. Ukończyła Columbia College, a później uzyskała magisterium w tamtejszej Szkole Stosunków Międzynarodowych. Jest członkinią zarządu Columbia College. Mieszka w Waszyngtonie, z mężem, Jayem Carneyem, rzecznikiem prasowym w administracji Baracka Obamy (2011–2014).

Produktów na stronie: 20 40 80