© Krzysztof Dubiel

Małgorzata Sobieszczańska

Scenarzystka i była dziennikarka. Pracowała między innymi w radiu TOK FM, stacji Canal+, TVP, miesięczniku „Cinema”.

Studiowała na wydziale aktorskim warszawskiej szkoły teatralnej, ale po roku zrezygnowała. Absolwentka Wiedzy o Teatrze w warszawskiej Akademii Teatralnej oraz Studium Scenariuszowego w Łódzkiej Szkole Filmowej.

Jest współautorką scenariusza filmu fabularnego „Anioł i pies”, który znalazł się w finale konkursu Hartley-Merril. Film – pod tytułem „Zwyczajna sprawa” - został zrealizowany na Ukrainie (reżyser Walentyn Wassjanowycz), premierę miał w 2013 roku. Kolejny scenariusz filmu fabularnego, którego jest autorką – „Zgoda” – otrzymał nagrodę w konkursie Script Pro w 2012 roku. W 2016 roku film zdobył nagrodę „First Look” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno dla filmu polskiego w postprodukcji.

Autorka scenariuszy seriali telewizyjnych, a także słuchowisk radiowych.

Współtworzyła serię książek dla dzieci: „Książka do nieczytania”, „Książka do nieczytania 2”, „Książka do nieczytania 3” (ukazała się z audiobookami „Pippi Pończoszanka”), „Książka do nieczytania 4” (z audiobookiem „Dzieci z Bullerbyn”).

Zagrała Mewę w głośnym filmie Agnieszki Smoczyńskiej „Córki Dancingu”.

Za swoją pierwszą książkę „Z ostatniej chwili” otrzymała nagrodę w kategorii debiut podczas gali nagrody Wielkiego Kalibru (2015).

Jej druga książka „Kilka dni lata” (wydana w WLu w 2015) została gorąco przyjęta przez czytelników.

Produktów na stronie: 20 40 80