5.04.2017

"Głód" Caparrosa w ścisłym finale Nagrody Kapuścińskiego

Z wielką radością informujemy, że reportaż Martína Caparrósa Głód decyzją jury znalazł się w finałowej piątce Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

Tegoroczne książki finalistki wybierało jury pod przewodnictwem Olgi Stanisławskiej, w składzie: Mariusz Kalinowski, Katarzyna Nowak, Elżbieta Sawicka i Tadeusz Sobolewski.

Laureatów za rok 2016 poznamy 21 maja podczas gali w Teatrze Dramatycznym, która odbędzie się na zakończenie 8. Warszawskich Targów Książki.

Autor najlepszego reportażu otrzyma nagrodę w wysokości 50 tys. zł, autor najlepszego przekładu – 15 tys. zł.

Opublikowany przez Wydawnictwo Literackie Głód argentyńskiego pisarza i dziennikarza Martína Caparrósa to reportaż totalny i jedna z najważniejszych książek non-fiction ostatnich lat. Autor podczas pracy nad tym dziełem zjeździł świat, próbując zrozumieć, dlaczego nawet dzisiaj dla dużej liczby z nas największym wyzwaniem pozostaje znalezienie odrobiny jedzenia. Przemierza Niger, Sudan Południowy, Madagaskar, Bangladesz, Indie, Stany Zjednoczone, Argentynę. Pisze o Chinach i Barcelonie, w której, w momencie kiedy pisarz kończy pracę nad książką, przybywa ludzi szukających resztek jedzenia w śmietnikach.

Caparrós w porywający sposób przedstawia historię zmagań człowieka z głodem na przestrzeni wieków i udowadnia, że to właśnie głód był jednym z, a może nawet najważniejszym czynnikiem, kształtującym naszą cywilizację. Filozofia, sztuka, ekonomia, rolnictwo, gospodarka – u ich źródeł zawsze znajdziemy jedno słowo. Głód.

Polecamy
Reportaż totalny. Kronika naszych czasów. Jedna z ważniejszych książek non-fiction ostatnich lat.

34,95 zł

Oprawa twarda

69,90 zł

19,95 zł

Ebook

39,90 zł

69,90 zł

Dublet (książka+ebook)

34,95 zł
19,95 zł
69,90 zł

Newsletter Chcesz być informowany o nowościach na bieżąco?
Zamów newsletter Wydawnictwa Literackiego