30.03.2017

godz. 17.00

Katarzyna Ryrych w Katowicach

Wydawnictwo Literackie i Filia nr 6 Biblioteki Miejskiej w Katowicach zapraszają na spotkanie z Katarzyną Ryrych, autorką książki Życie motyli.

Bohaterką tej skierowanej do dojrzałych czytelniczek powieści jest Izydora, która nie ma zbyt pochlebnego zdania na temat swojego życia. „Zupełnie jakbym czytała nieciekawą książkę” – myśli. I trudno się z nią nie zgodzić. Syn, któremu poświęciła młodość, wydoroślał, wyjechał i automatycznie wykasował ją z pamięci. Izydora ma pięćdziesiątkę na karku i sporą nadwagę. Wspomnieniem po dorosłym już Jerzyku są jedynie kartki na święta i życzenia na Dzień Matki. Były mąż, artysta – nigdy nie mieli sobie zbyt wiele do powiedzenia – układa sobie życie z nową partnerką w luksusowym apartamencie. A ona, niedoszła tancerka (Izydora od Isadory Duncan), która zawiodła ambicje swojej matki i nadzieje, jakie w niej rodzicielka pokładała, przyjmując posadę księgowej, kończy z debetem na karcie, mieszkając kątem u ciotki na prowincji…

Nie znajdziecie w tej książce fajerwerków miłości i hollywoodzkiego happy endu. Ale jeśli szukacie oczyszczającej, pięknej opowieści o rozwoju i zmianie, dobrze trafiliście. Życie motyli to książka mądra, dowcipna, nie sielankowa co prawda, ale zdecydowanie optymistyczna.

O toksycznych przyjaźniach, szczęściu na co dzień, spełnieniu, porzuceniu, samotności, samoakceptacji, tajemnicach rodzinnych i o wszystkim tym, co znaleźć można na kartach tej niezwykłej powieści, z autorką rozmawiać będzie Monika Badowska (autorka bloga Prowincjonalna nauczycielka).

 

Spotkanie z Katarzyną Ryrych odbędzie się w czwartek, 30 marca o godz. 17.00 w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach (ul. Bytomska 8A, Katowice Wełnowiec – Józefowiec). Zapraszamy!

 

fot. Michał Łepecki

Polecamy
Pierwsza kobieca powieść rozwojowa!

17,45 zł

Oprawa miękka

34,90 zł

13,45 zł

Ebook

26,90 zł

34,90 zł

Dublet (książka+ebook)

17,45 zł
13,45 zł
34,90 zł

Newsletter Chcesz być informowany o nowościach na bieżąco?
Zamów newsletter Wydawnictwa Literackiego