24.02.2017

Nowy serial na podstawie powieści Åsy Larsson

Doskonała wiadomość dla miłośników twórczości åsy Larsson . Na dalekiej północy Szwecji, w okolicach Kiruny, trwa produkcja serialu telewizyjnego na podstawie kryminałów, których bohaterką jest Rebeka Martinsson. Za serial odpowiada firma Yellow Bird, ta sama, która stworzyła takie filmy i seriale jak Dziewczyna z tatuażem, czy Wallander. Serial o Rebece Martinsson składał się będzie z 8 odcinków po 90 minut każdy. Główną rolę gra Ida Engvoll, a reżyseruje Fredrik Edfeldt.

 

Premierę serialu przewidziano w szwedzkiej telewizji TV4 na 8 marca 2017 roku. Już teraz wiadomo, że serial pojawi się również w Niemczech, Norwegii, Finlandii, Danii i Belgii. Mamy nadzieję, że również polscy widzowie i czytelnicy åsy Larsson będą mogli go zobaczyć. 

Polecamy
"Burza słoneczna " to pierwsza, najbardziej osobista książka Åsy Larsson — bestsellerowej pisarki, trzykrotnie wyróżnionej przez Szwedzką Akademię Kryminału.

22,10 zł

Ebook

26,00 zł
22,10 zł
Pewnej niedzieli we własnym domu zostaje bestialsko zamordowana starsza kobieta. Siedmioletni wnuk zmarłej, Marcus, zostaje odnaleziony w pobliskim lesie. Zszokowany, nie potrafi wyjaśnić, co się stało.
Zakochani nastolatkowie, Wilma i Simon, nurkują późną jesienią w jeziorze Vittangijärvi, na dnie którego spoczywa kilkudziesięcioletni wrak samolotu. Ktoś uniemożliwia im wyjście na powierzchnię, blokując przeręblę drzwiami. Młodzi ludzie giną pod lodem.
Zamordowana zostaje jedna z najważniejszych osób w zarządzie firmy Kallas Mining. Rebeka Martinsson zaczyna badać działalność spółki. Wkrótce na jaw wychodzą mroczne tajemnice firmy. Morderca znów uderza.
Północna Szwecja za kręgiem polarnym. W małej wiosce Jukkasjärvi zostaje brutalnie zamordowana pastor parafii, Mildred Nilsson. Kobieta była jedną z najbardziej lubianych, a zarazem kontrowersyjnych osób w okolicy. Każdy może być jej zabójcą…

Newsletter Chcesz być informowany o nowościach na bieżąco?
Zamów newsletter Wydawnictwa Literackiego