Aktualności
23.08.2017
Tomasz Grzywaczewski na Festiwalu Non-Fiction w Krakowie

Tomasz Grzywaczewski, podróżnik i autor książek, będzie jedną z gwiazd krakowskiego Festiwalu Non-Fiction. Spotkanie poświęcone książce Przez dziki Wschód otworzy festiwal w piątek 25 sierpnia.

17.08.2017
Autorzy WL na festiwalu Literacki Sopot

Dorota Masłowska, Ludwika Włodek i Marian Pilot będą gwiazdami tegorocznej edycji festiwalu Literacki Sopot. Serdecznie zapraszamy nad polskie morze na rozmowy o literaturze w dniach 17 – 20 sierpnia.

15.07.2017
Odeszła Julia Hartwig

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci poetki Julii Hartwig, autorki Wydawnictwa Literackiego.

23.08.2017
Anna Kamińska i Piotr Pustelnik na Spotkaniach z Filmem Górskim

Już 30 sierpnia w Zakopanem rozpoczną się Spotkania z Filmem Górskim – jeden z największych polskich festiwali o tematyce górskiej. W niedzielę 3 września odbędą się spotkania z Anną Kamińską, autorką biografii Wandy Rutkiewicz, i Piotrem Pustelnikiem, którego autobiografia ukaże się 13 września.

9.08.2017
„Wyspa” w półfinale Angelusa

Jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus ogłosiło listę 14 książek, które znalazły się w półfinale tegorocznej edycji. Wśród nich znalazła się Wyspa, czyli usprawiedliwienie bezsensownych podróży Wasilija Gołowanowa, wydana nakładem Wydawnictwa Literackiego.

4.08.2017
Szczebrzeszyn: nasi autorzy w Stolicy Języka Polskiego

6 sierpnia rozpoczyna się w Szczebrzeszynie Festiwal Stolica Języka Polskiego. W programie można znaleźć m.in. spotkania z Urszulą Kozioł, Hanną Krall, Dorotą Masłowską, Jackiem Dukajem, Piotrem Szewcem i Szczepanem Twardochem. Polecamy!

27.06.2017
Olgierd Łukaszewicz z Wielką Nagrodą Festiwalu Dwa Teatry

Podczas uroczystej gali festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2017” Olgierd Łukaszewicz odebrał niezwykle prestiżowe wyróżnienie: Wielką Nagrodę przyznawaną za „wybitne kreacje aktorskie”.


Newsletter Chcesz być informowany o nowościach na bieżąco?
Zamów newsletter Wydawnictwa Literackiego