Aktualności
17.10.2017
Pierre Assouline w Krakowie

Zapraszamy na spotkanie z Pierrem Assouline'em, znakomitym francuskim pisarzem i krytykiem literackim, członkiem Akademii Goncourtów. Spotkanie odbędzie się w czwartek 26 października o godz. 18.00 w Sali Mehofferowskiej Wydawnictwa Literackiego.

15.11.2017
Grzegorz Motyka i Michał Przeperski nominowani do Nagrody im. Moczarskiego

Wśród dziesięciu książek nominowanych do Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego znalazły się dwie prace wydane nakładem WL: Wołyń ’43 Grzegorza Motyki oraz Nieznośny ciężar braterstwa Michała Przeperskiego.

15.11.2017
„Nieprzysiadalność” nominowana do Pióra Fredry

14 listopada jury Konkursu na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry” wskazało pięć książek, które powalczą o nagrodę w tegorocznej edycji. Spośród 153 zgłoszonych pozycji jurorzy wybrali między innymi książkę Marcina Świetlickiego 
Nieprzysiadalność. Autobiografia. Rozmawia Rafał Księżyk.

15.11.2017
Olga Tokarczuk z Wawrzynem Wawrzynów

10 listopada w Katowicach wręczono Śląski Wawrzyn Literacki. Tegoroczna uroczystość miała szczególny charakter – spośród wszystkich dotychczasowych laureatów tego wyróżnienia wybrany został jeden laureat Wawrzynu Wawrzynów. To wyjątkowe wyróżnienie trafiło do Olgi Tokarczuk.

27.10.2017
Nagroda im. Długosza dla prof. Czaplińskiego

Prof. Przemysław Czapliński został laureatem Nagrody im. Jana Długosza za najlepszą publikację z dziedziny humanistyki. Nagrodzoną publikacją jest Poruszona mapa, wydana w wrześniu ubiegłego roku nakładem WL.

20.10.2017
Żegnamy Annę Szałapak

Dziś żegnamy Annę Szałapak. Była także naszym Aniołem. Zawsze życzliwa, pomocna i otwarta. Pamiętamy jej opowieści o Agnieszce Osieckiej, gdy ukazywała się książka „Potargana w miłości”, wspominamy do dziś jej występ podczas koncertu z okazji premiery tomu Ewy Lipskiej Czytnik linii papilarnych

18.10.2017
Kristina Sabaliauskaite – spotkania w Poznaniu i Warszawie

Najpopularniejsza litewska pisarka Kristina Sabaliauskaite, autorka cyklu Silva Rerum, spotka się z czytelnikami w Poznaniu i Warszawie.


Newsletter Chcesz być informowany o nowościach na bieżąco?
Zamów newsletter Wydawnictwa Literackiego