Aktualności
29.08.2017
Nagroda im. Janusza A. Zajdla dla Krzysztofa Piskorskiego

Z wielką radością informujemy, iż laureatem Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla w kategorii "Powieść" został Krzysztof Piskorski za opublikowaną w Wydawnictwie Literackim książkę "Czterdzieści i cztery".

23.08.2017
Tomasz Grzywaczewski na Festiwalu Non-Fiction w Krakowie

Tomasz Grzywaczewski, podróżnik i autor książek, będzie jedną z gwiazd krakowskiego Festiwalu Non-Fiction. Spotkanie poświęcone książce Przez dziki Wschód otworzy festiwal w piątek 25 sierpnia.

19.09.2017
Górskie spotkania z Anną Kamińską oraz Piotrem Pustelnikiem i Piotrem Trybalskim

Serdecznie zapraszamy na spotkania z naszymi autorami, które odbędą się podczas XXI Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju.

11.09.2017
Sukces Szczepana Twardocha i Wydawnictwa Literackiego

„Król” osiągnął imponujący wynik 100 000 sprzedanych egzemplarzy! Nowa książka Szczepana Twardocha 11 października.

28.08.2017
Film „Zgoda” wg scenariusza M. Sobieszczańskiej na festiwalu w Montrealu!

Scenariusz do filmu „Zgoda”, który zostanie pokazany w Konkursie Głównym (World Competition) 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu, wyszedł spod ręki Małgorzaty Sobieszczańskiej, autorki m.in. powieści „Drugi koniec świata” i „Kilka dni lata”.

28.08.2017
Warszawska Premiera Literacka dla Doroty Masłowskiej

Zapraszamy na wieczór promocyjny z udziałem autorki Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu. W programie laudacja Piotra Bratkowskiego oraz fragmenty w interpretacji Macieja Stuhra. 

23.08.2017
Anna Kamińska i Piotr Pustelnik na Spotkaniach z Filmem Górskim

Już 30 sierpnia w Zakopanem rozpoczną się Spotkania z Filmem Górskim – jeden z największych polskich festiwali o tematyce górskiej. W niedzielę 3 września odbędą się spotkania z Anną Kamińską, autorką biografii Wandy Rutkiewicz, i Piotrem Pustelnikiem, którego autobiografia ukaże się 13 września.


Newsletter Chcesz być informowany o nowościach na bieżąco?
Zamów newsletter Wydawnictwa Literackiego